Świąteczne dekoracje i coś dla zdrowia

Święta wielkanocne to okazja nie tylko do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi, ale również do tworzenia świątecznego klimatu, który jest niepowtarzalny i większości z nas miło się kojarzy.

W tym roku nasi wychowankowie pod kierownictwem wychowawców (Małgorzaty Niewczas i Magdaleny Wolańskiej) zajęli się dekorowaniem bursy za pomocą własnoręcznie wykonanych ozdób. Były to m.in. kolorowe pisanki, które potem posłużyły do ozdobienia korytarza i tablic informacyjnych. Adrianna Olszewska           i Roksana Langner wykonały piękne kartki świąteczne z życzeniami. Było nieco nostalgicznie, zwłaszcza dla wychowanków, którzy pozostają z różnych przyczyn w bursie na czas świąt wielkanocnych z dala od swoich bliskich. Jednak ozdabianie wielobarwnych jajeczek okazało się całkiem przyjemną zabawą i przyniosło wiele radości.

Ozdoby świąteczne młodzież wykonywała także pod kierunkiem wychowawcy Małgorzaty Lasek. Były to stroiki świąteczne z jajkami, z wesołymi minkami, stroiki na stół, a także w Wielką Sobotę, „ Kanapki pełne zdrowia”              z akcentem jajecznym. Był to również czas pogadanki o świątecznej tradycji w Polsce i na Ukrainie i wspólnego śniadania. W zajęciach wyróżnili się: Daniil Kyrpychov, Roman Nadon, Sofiia Kopach, Adelina Mailian, Maksym Sychov, Yelizaveta Gromova, Daria Luhova.

Brak możliwości komentowania.