Bądź bezpieczny w Internecie

W naszej Bursie , o tym jak pozostawać bezpiecznym w Internecie, uczyła się młodzież oraz szkolili nauczyciele. Akcja przeprowadzona została w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu, obchodzonego na terenie całej Europy pod hasłem „Działajmy Razem”.

Grupa wychowawcza młodzieży wzięła udział w teście wiedzy pod hasłem „ Bezpieczny Internet – co      o nim wiesz?”. Wychowankowie odpowiadali na pytania zarówno z wiedzy dotyczącej historii Internetu, jak i zagrożeń związanych z jego korzystaniem oraz o sposobach prawidłowego zachowania w sytuacjach kryzysowych. Test najlepiej napisała Natalia Nowak – Gryz, zdobywając 10 punktów na 11 możliwych. Równie wspaniale, bo tylko o 1 punkt mniej otrzymały: Patrycja Bryk, Klaudia Tatarak i Julia Janas.

Również nauczyciele Bursy wzbogacali swoja wiedzę w temacie  nabywania przez młodzież prawidłowych nawyków korzystania z sieci i dostrzegania potencjalnych zagrożeń w wirtualnym świecie. Wychowawcy: Łukasz Woźniak, Małgorzata Lasek i Magdalena Wolańska uczestniczyli w webinarze i konferencji, które zostały zorganizowane dla nauczycieli przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, poświęconych tematyce bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie.

Brak możliwości komentowania.