Dbają o zdrowie

W naszej Bursie młodzież zgłębiała swoja wiedzę na temat prawidłowej pielęgnacji skóry twarzy, w celu przeciwdziałania jej niekorzystnym zmianom. Zajęcia poprowadziły wychowawczynie: Ewelina Spytkowska i Małgorzata Lasek.

Jak mówiła młodzież, głównym problemem ich wyglądu jest trądzik. Ważne było więc wskazanie przez wychowawców, jak można przeciwdziałać niekorzystnym zmianom na skórze twarzy. Prezentację tematyczną przygotowała wychowawczyni Małgorzata Lasek. Między innymi podkreśliła w niej, że główną rolę w profilaktyce trądziku skóry ogrywa codzienna higiena ciała oraz dostosowanie kosmetyków dobranych odpowiednich do rodzaju skóry. Ważne jest także zachowanie odpowiedniej diety, np. bogatej w warzywa i unikanie ostrych i słodkich pokarmów. Przydatne dla młodzieży okazały się w tym temacie strony – Narodowego Funduszu Zdrowia czy pacjent gov.pl i teksty: „Dieta w leczeniu trądziku., „ Dieta w leczeniu trądziku – Diety NFZ”. Można było w nich odnaleźć wiele przydatnych informacji dla zdrowia oraz gotowe przepisy na smaczne i zdrowe potrawy.

Dodatkowo, w przeprowadzonych zajęciach, dotyczących tematyki skóry trądzikowej i jej pielęgnacji, wychowawczyni Ewelina Spytkowska skorzystała z porad i wiedzy profesjonalnej kosmetolog. Była nią właścicielka gabinetu „Pokój 17”- pani Aneta Wiśniewska. Młodym osobom zaproponowała odpowiednią pielęgnacje skóry trądzikowych oraz przedstawiła zabiegi dostosowane indywidualnie do każdego problemu skórnego.

Brak możliwości komentowania.