„Mikołaj” dla zwierząt

Małgorzata Lasek – opiekunka sekcji społecznej Młodzieżowej Rady Bursy ZSZ nr 1 w Starachowicach zorganizowała wraz z wychowankami „ Mikołajki” dla zwierząt ze Schroniska w „Młynku”. Akcji patronowała Aneta Matejczuk – wicedyrektorka szkoły. Dzięki wizycie w placówce Katarzyny Olszewskiej – właścicielki schroniska i Iwony Jaśkiewicz – Oddziałowego Inspektora Ochrony Zwierząt, młodzież mogła poznać smutne losy psiaków, które zostały pozbawione swoich domów u ludzi i trafiły głodne, pokaleczone do „przytuliska”.
Opowiedziane przez gości historie czworonogów wzbudziły w młodych ludziach smutek i współczucie. Pobudziły naturalną chęć pomocy bezbronnym stworzeniom. Dlatego młodzież z ogromną gorliwością przekazała Pani Katarzynie Olszewskiej zebraną przez siebie karmę, plastikowe nakrętki oraz kołdry na legowiska. Postanowiła pomóc schronisku w udostępnianiu na portalach społecznościowych zdjęć zwierząt, gotowych do adopcji.
Pani Iwona Jaśkiewicz zaapelowała, by nie robić z psów i kotów tzw. „ prezentów pod choinkę” jeżeli nie jest się przygotowanym do odpowiedzialnej opieki nad nimi w przyszłości.

 

 

Brak możliwości komentowania.