My też „Sprzątaliśmy Świat”

Kolejny raz wzięliśmy udział w Akcji „Sprzątanie Świata – Polska”. W tym roku hasłem przewodnim jest „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”.

Celem tegorocznej edycji jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów.
To bardzo bardzo ważne ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów, które „zamrażamy” w odpadach oraz poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody. Ale jest to istotne także ze względu na konieczność osiągnięcia przez polskie gminy poziomu 30% recyklingu już w tym roku, a przez Polskę poziomu 50% recyklingu odpadów z gospodarstw domowych już za dwa lata, w roku 2020.
Aktualnie z gospodarstw domowych do recyklingu trafia ok. 13% odpadów, a musimy w ciągu dwóch lat zacząć zbierać ich poprzez selektywną zbiórkę trzykrotnie więcej!
„Sprzątanie świata – Polska” jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii.
„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Akcję na terenie Bursy przeprowadziła wychowawczyni p. Magdalena Wolańska.

 

Brak możliwości komentowania.