O zdrowym odżywianiu i nie tylko

W Bursie ZSZ nr 1 w Starachowicach w dniu 28.02.2019 zostały przeprowadzone zajęcia dla grupy sportowców z klubu Juventa
Starachowice na temat „Prawidłowe odżywianie i funkcjonowanie organizmu; podstawy fizjologii wysiłku fizycznego”. Zajęcia przygotował i przeprowadził wychowawca Bartłomiej Zając. Ich celem było przybliżenie i uświadomienie młodym sportowcom zagadnień związanych z dietetyką i fizjologią oraz niezbędnymi potrzebami codziennego funkcjonowania organizmu człowieka. W trakcie zajęć podopieczni dowiedzieli się, jakie są podstawowe produkty żywieniowe i jaka jest ich rola w organizmie oraz w diecie. Wychowankowie dowiedzieli się również, co to jest metabolizm i jak go kontrolować oraz kiedy i w jakich ilościach spożywać posiłki.
W drugiej części zajęć została przeprowadzona dyskusja o wpływie wysiłku fizycznego na organizm młodych ludzi oraz o potrzebie prawidłowego odpoczynku. Poruszono temat obciążeń treningowych i wyznaczania maksymalnego obciążenia treningowego. Wśród uczestników bardzo aktywny był Jakub W., który w wielu przypadkach wykazał się odpowiednią wiedzą na poruszane tematy.
Jako wychowawcy staramy się, aby nasi podopieczni czerpali z naszej wiedzy i doświadczenia. Organizacja takich wykładów motywuje wychowawców do pracy, a uczniom pozwala na zdobycie niekiedy elementarnej wiedzy oraz wielu ciekawostek w danej tematyce.
Chłopcy podeszli do zajęć z dużym zainteresowaniem i odpowiednim nastawieniem. Trzymamy kciuki, aby ta wiedza pomogła im w dalszej karierze.

Brak możliwości komentowania.