„Sprzątanie Świata łączy ludzi”

Kolejny raz, uzbrojeni w jednorazowe rękawiczki oraz worek na śmieci, wychowankowie naszej Bursy dołączyli do ogólnopolskiej akcji ekologicznej. Nie chodzi w niej o to, aby cały czas sprzątać, ale o to, aby w końcu przestać śmiecić i poprawnie gospodarować odpadami. Co ciekawe, ta kampania nie ma ograniczeń wiekowych – dzieci, młodzież i dorośli wspólnie porządkują swoją okolicę. My sprzątaliśmy teren wokół naszej placówki, w której na co dzień mieszka młodzież z Polski, Ukrainy  i Białorusi. Akcja angażuje i integruje więc nie tylko społeczność lokalną, ale również obywateli różnych krajów, a przede wszystkim przyczynia się do wzrostu świadomości ekologicznej obywateli świata.

30-ta edycja akcji „Sprzątania Świata” w tym roku wystartowała pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”. W naszej Bursie organizatorem przedsięwzięcia jest zawsze wychowawca Magdalena Wolańska. Z kolei wychowawczyni Małgorzata Lasek przygotowała gazetkę ścienną n/t szkodliwości plastiku dla środowiska naturalnego oraz szkodliwości smogu na organizm człowieka.

Młodzież i wychowawcy z Bursy dołączyli także do akcji organizowanej przez Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach pod hasłem „ Recykling roślin”,. Wśród wychowanków wyróżniła się Nikola Adamus,            a akcji w Bursie patronowały wychowawczynie M. Lasek i M. Wolańska. Sadzonki kwiatów wzbogaciły szkolny ogród.

 

Brak możliwości komentowania.