Maj jest miesiącem szczególnym w kartach historii Polski, bowiem w pierwszych trzech dniach miesiąca obchodzone są aż trzy ważne święta. Przypomnijmy sobie, co wtedy świętujemy i komu to zawdzięczamy.
1 maja zapisał się jako Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy i jest obchodzony na świecie. To święto państwowe ustawowo wolne od pracy w naszym kraju. Wprowadzono je w 1889 roku dla upamiętnienia wydarzeń majowych w Chicago w Stanach Zjednoczonych i jest uczczeniem pamięci licznych ofiar, które domagały się między innymi 8-godzinnego dnia pracy.
2 maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto to czci polskie biało – czerwone barwy narodowe oraz przypomina o naszym godle i hymnie narodowym.
W tym dniu warto w swoim oknie lub na balkonie wywiesić flagę narodową na znak patriotyzmu !
3 maja natomiast upamiętnia wprowadzenie w Polsce bardzo ważnego dokumentu, czyli Konstytucji z 1791 roku. Ta ustawa zasadnicza zatwierdzona przez Sejm Czteroletni była efektem pracy i zabiegów stronnictwa patriotycznego, które dążyło do zreformowania ustroju ówczesnej Rzeczypospolitej. Reformy Sejmu i Konstytucja miały na celu wzmocnienie wewnętrzne kraju, przywrócenie jego dawnej świetności. Głównymi autorami Ustawy byli: Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Stanisław Małachowski oraz Hugo Kołłątaj.
Informacje oraz gazetkę ścienną przygotowały wychowawczynie Magdalena Wolańska i Małgorzata Lasek.