Tydzień Kultury Języka

Dyktandem ortograficznym zakończył się Ogólnopolski Tydzień Kultury Języka w Bursie ZSZ nr 1 w Starachowicach. Tytuł mistrza zdobyła Julita Bartos.
Dyplom i nagrodę otrzymała z rąk Wicedyrektor Szkoły – Anny Sadaj – Łaszewicz i wychowawcy Małgorzaty Lasek.
Wicemistrzem został Jakub Wasilewski, trzecie miejsce otrzymała Wiktoria Borek, a wyróżnienia – Patrycja Pustuł i Katarzyna Kaluga. Laureaci zostali nagrodzeni wartościowymi książkami, ramkami na zdjęcia, kubeczkami, długopisami i słodyczami.
Organizatorem TKJ w bursie były wychowawczynie Dorota Dziura i Małgorzata Lasek. W trakcie Tygodnia Kultury Języka młodzież uczyła się pokonywać trudności dykcyjne w czytaniu z opiekunem Dorotą Dziurą,     w specjalnie przygotowanych do tego celu „łamańcach językowych”. Była to też okazja do poprawy wymowy tak przydatnej w recytacji czy śpiewie. Młodzież mogła też zapoznać się z nowościami na rynku księgarskim      i zastanowić się nad ich lekturą.
W województwie świętokrzyskim hasło tegorocznego Tygodnia Kultury Języka brzmiało: „Wolność                     i niepodległość języka, to wolność i niepodległość umysłu” .

Brak możliwości komentowania.