W wakacje też pomagamy

Społeczność Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach oraz Bursy włączyła się w akcję pomocową zbiórki plastikowych nakrętek dla chorego
na mózgowe porażenie dziecięce Oskara Września. Akcji patronowała Anna Sadaj – Łaszewicz – Wicedyrektor Szkoły a prowadziła ją Małgorzata Lasek- wychowawca młodzieży w Bursie.
W maju o pomoc dla Oskara zwróciła do Dyrekcji ZSZ nr 1 mama chłopca. Ponieważ do końca roku szkolnego pozostało zaledwie miesiąc, cała społeczność Bursy i szkoły postanowiła szybko zaangażować się w zbiórkę plastikowych nakrętek. Udało się ich zgromadzić ponad 53 kilogramy. Nakrętki zostały w lipcu przekazane Pani Dorocie Wrzesień ,przez Wicedyrektor ZSZ nr 1 oraz Małgorzatę Lasek – organizatorkę akcji w Bursie. Mama Oskara poinformowała, że zebrane nakrętki pozwalają jej na zakup potrzebnych w leczeniu syna środków opatrunkowych i pielęgnacyjnych, których miesięczny koszt to 1900zł. Firma recyklingowa za 1 tonę nakrętek płaci 800zł, więc zbiórka będzie kontynuowana w przyszłym roku.

 

Brak możliwości komentowania.