Wielkanocne biesiadowanie

Młodzież Bursy Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Starachowicach spotkała się przy wielkanocnym stole z Anetą Matejczuk – wicedyrektor szkoły oraz wychowawcami : Magdaleną Wolańską, Małgorzatą Lasek i Arturem Ciurą. Biesiadę zorganizowała Młodzieżowa Rada Bursy pod czujnym okiem nauczycieli oraz przy współpracy rodziców.
Uroczyste spotkanie rozpoczęło się świątecznymi życzeniami dla młodzieży i ich rodzin, które złożyła w imieniu własnym i nauczycieli bursy, wicedyrektor – Aneta Matejczuk. Gronu Pedagogicznemu zaś przekazali je przedstawiciele MRB: Przemysław Stawczyk, Huber Wajszczyk i Michał Żurek. Następnie przystąpiono do degustacji wielkanocnych potraw, które przygotowała młodzież z rodzicami oraz nauczyciele. Były więc mazurki, babki, jaja na bogato, wiosenne sałatki i czekoladowe zające. Na stole królował także żurek, przygotowany przez pracowników szkolnej stołówki.
Wielkanocne biesiadowanie weszło na stałe do tradycji bursy. Młodzież kultywuje w ten sposób polskie tradycje świąteczne. Ma też okazję do integracji.

 

 

Brak możliwości komentowania.