Wspominamy tych, którzy odeszli…

Dzień Wszystkich Świętych obchodzony jest w kościele katolickim już od IX wieku. Kościół wspomina w tym dniu nie tylko oficjalnie uznanych świętych, czyli beatyfikowanych i kanonizowanych, ale także wszystkich wiernych zmarłych, których życie nacechowane było świętością.

1 listopada ludzie przychodzą na cmentarze, aby zapalić znicze i pomodlić się za zmarłych – najbliższych                i przyjaciół. Jest to też święto obchodzone przez część innych wyznań, a także zwyczaj praktykowany przez osoby bezwyznaniowe i niewierzące, mający być wyrazem pamięci oraz oddania czci i szacunku zmarłym.

W związku z tym, iż dramatycznie wzrosła liczba zachorowań na koronawirusa, od 31 października do                2 listopada 2020 r. w całej Polsce zamknięte są cmentarze. Oznacza to, że w tym czasie nie możemy odwiedzić bliskich zmarłych i zapalić im znicze.

Urząd Miasta Starachowice proponuje, aby Ci, których bliscy pochowani są na starachowickich cmentarzach, odwiedzili groby i zapalili znicze – wirtualnie:

https://starachowice.eu/aktualnosci/6054-wirtualna-wizyta-na-cmentarzu-1-listopada

 

 

Brak możliwości komentowania.