22 czerwca – Dzień Kultury Fizycznej

Każdy z nas chciałby cieszyć się dobrym zdrowiem, i to jak najdłużej się da. Specjaliści twierdzą, że jest to możliwe, nawet niewielkim kosztem. Ich zdaniem aktywność fizyczna ma tu kluczowe znaczenie.

Badania wykazały, że wystarczy codziennie poświęcić 25 minut na chodzenie lub bieganie, aby wydłużyć życie nawet o 7 lat. Nawet 25 minut spaceru w szybkim tempie wystarczy, by poprawić wydolność serca, dotlenić organizm i poprawić samopoczucie. Nie trzeba zatem wyciskać siódmych potów na siłowni.

Eksperci twierdzą, że najlepsza dla zdrowia jest umiarkowana aktywność. Chodzi o to, by podczas ćwiczeń nie łapać zadyszki i móc normalnie rozmawiać. W ten sposób można łatwo i szybko sprawdzić, czy mamy odpowiednie tempo podczas chodzenia lub wolnego biegania.

Szybkie spacery mają wiele zalet. Nie tylko opóźniają starzenie, ale są też dobrym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów. Chodzenie nie obciąża stawów, dlatego to dobre ćwiczenie dla osób z nadwagą oraz    w podeszłym wieku. Regularne marsze poprawiają wydolność i kondycję.

Nie zapominajmy też o tym, że uprawianie każdego rodzaju sportu poprawia nastrój. Podczas wysiłku w organizmie uwalniają się endorfiny, dlatego czujemy przypływ energii i mamy dobre samopoczucie.

A oto kilka ciekawostek na temat sportu:

https://uroda.abczdrowie.pl/nawet-60-sekundowy-spacer-poprawi-twoje-zdrowie

https://uroda.abczdrowie.pl/jak-spacer-wplywa-na-nasze-zdrowie

https://uroda.abczdrowie.pl/5-sposobow-aby-spalic-wiecej-kalorii-podczas-chodzenia

https://uroda.abczdrowie.pl/cwiczenia-dzieki-ktorym-spalisz-wiecej-kalorii-niz-podczas-biegania

https://uroda.abczdrowie.pl/20-cwiczen-fizycznych-w-10-minut-to-mozliwe

Jeśli ktoś nie lubi uprawiać czynnego sportu, wychowawca Magdalena Wolańska przygotowała takie propozycje na aktywny wypoczynek. Za kilka dni zaczynają się upragnione wakacje, warto więc z tych propozycji skorzystać, pamiętając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz o zagrożeniu epidemiologicznym:

https://www.e-horyzont.pl/blog/aktywny-wypoczynek-propozycje

Brak możliwości komentowania.