Bezpieczeństwo online

Od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu, w który corocznie włącza się mnóstwo krajów.

7 lutego b.r odbyła się ogólnopolska Gala Bezpiecznego Internetu, zorganizowana przez Polskie Centrum Programu Safer Internet. Online wzięli w nim udział nauczyciele- wychowawcy naszej placówki. Wychowankowie Bursy również mieli możliwość udziału                w powyższej Gali, poprzez udostępnienie im linku do tej uroczystości. Dodatkowo przez miesiąc luty b.r. odbywały się webinaria dla nauczycieli o różnorodnej tematyce związanej z bezpieczeństwem w sieci. W nich także nasi wychowawcy brali udział, doskonalając swój warsztat pracy z młodzieżą.

Swoją wiedzę wychowawcy w Bursie, szczególnie w tym miesiącu przekazywali podopiecznym na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą wirtualny świat – organizując wychowankom różne prezentacje multimedialne    i pogadanki.

Należy przypomnić, że głównym celem DBI jest nie tylko inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, ale także zwrócenie uwagi rodzicom oraz nauczycielom problematyki z nimi związanymi. W obecnych czasach wydaje się prawie niemożliwe nie używać internetu w ogóle. Większość z nas korzysta z niego codziennie. Co więcej – prawie każdy z nas nawet nie wyobraża sobie życia bez internetu. Dlatego tak ważne jest, aby promować pozytywny aspekt bezpieczeństwa online, przede wszystkim wśród dzieci i młodzieży.

 

Brak możliwości komentowania.