Bursowe otrzęsiny

Zgodnie z bursową tradycją, uczniowie klas najmłodszych na początku października 2022 r. zostali oficjalnie przyjęci do grona pełnoprawnych mieszkańców naszej placówki. W tym roku szkolnym konkurencje nie ominęły również uczniów klas II, bo ze względu na stan pandemii w ubiegłym roku szkolnym impreza po raz pierwszy nie mogła się odbyć.

Nowicjusze musieli sprostać przygotowanym zadaniom przez starszych i doświadczonych mieszkańców, w porozumieniu           z Młodzieżową Radą Bursy. Był więc taniec z miotłą/ mopem, slalom pod krzesłami, odbijanie piłeczki tenisowej na czas oraz picie mleczka bez użycia rąk. Najwięcej śmiechu wywołało – jak zawsze – karmienie kisielkiem oraz malowanie twarzy najmłodszych wychowanków. Zajęcia zakończyło pasowanie mieczem na pełnoprawnego mieszkańca naszej placówki              i nadanie nowych, nieco śmiesznych imion.

Na początku imprezy pełni obaw nowi wychowankowie, w rezultacie okazali hart ducha, spryt i poczucie humoru, dzięki czemu wszyscy dobrze się bawili.

Głównym celem zajęć była integracja wszystkich uczestników spotkania.

Nad przebiegiem spotkania czuwali wychowawcy – Łukasz Woźniak (opiekun Młodzieżowej Rady Bursy) oraz Magdalena Wolańska.

Brak możliwości komentowania.