Dzień Dziecka w Bursie

Zajęcia warsztatowe, kulinarne oraz słodkie prezenty to działania, jakie zorganizowali wychowawcy naszej placówki dla wychowanków z okazji Dnia Dziecka.

Podczas spotkania warsztatowego, jakie przeprowadziła wychowawczyni Małgorzata Lasek, młodzież uczyła się rozpoznawać potrzeby swojego „wewnętrznego dziecka” oraz je zaspokajać, a także uruchamiać w sytuacjach stresowych lub nielubianych, a zarazem koniecznych do wykonania. Ma to być sposób na zmianę nastawienia negatywnego na pozytywny do wyżej opisanych czynności.

Następnie na prośbę podopiecznych, wychowankowie pod kierunkiem wychowawczyni Magdaleny Wolańskiej świętowali w bursowej kuchni, ucząc się piec słodkie babeczki o smaku belgijskiej czekolady          z nutką limonki oraz pomarańczy oraz przygotowując trójkątne przysmaki z andrutów. Klaudia Tatarak wykonała pyszny torcik z wafli, który okazał się super prezentem – niespodzianką dla jednej z mieszkanek bursy, świętującej akurat swoje 18-te urodziny.

Dla młodzieży Dzień Dziecka przygotowali również wychowawcy Dariusz Rojek i Michał Wojtyszek. Były to słodkie prezenty i gry logiczne.

Brak możliwości komentowania.