Lepiej zapobiegać rakowi

Zajęcia profilaktyczne dotyczące raka piersi zorganizowały w naszej Bursie wychowawczynie Magdalena Wolańska i Małgorzata Lasek. W ramach zajęć odbył się quiz podsumowujący wiedzę wychowanków.
Październik od wielu lat w Polsce jest miesiącem świadomości raka. 15 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi. Jego symbolem jest różowa wstążeczka.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny zachęca do dbałości o swoje zdrowie już od młodych lat, gdyż w większości przypadków wczesne wykrycie raka piersi umożliwia całkowite wyleczenie. Z tego powodu wychowawczynie – Małgorzata Lasek i Magdalena Wolańska przeprowadziły pogadankę wśród zainteresowanej tematem młodzieży bursowej. Uczestnicy spotkania otrzymali ponadto materiały profilaktyczne oraz rozwiązywali quiz tematyczny. I miejsca przypadły Julii Janas i Emilii Różalskiej, II miejsce zajęli – Adrianna Olszewska i Volodymir Matseiko, na III miejscu zaś znalazły się Polina Yurinova i Klaudia Tatarak. Główną nagrodą były kupony na basen. Pozostali uczestnicy quizu również otrzymali drobne upominki.
Zachęcamy do poszerzenia swojej wiedzy n/t raka piersi, klikając na poniższe linki:
Europejski kodeks walki z rakiem | Pacjent
Samobadanie piersi – jak samodzielnie badać piersi? – PoradnikZdrowie.pl 

 

Brak możliwości komentowania.