Porozmawiajmy o wartościach

„Porozmawiajmy o wartościach” – pod takim hasłem odbyły się ostatnie przed feriami zimowymi zajęcia z młodzieżą Bursy ZSZ nr 1 w Starachowicach, przygotowane przez wychowawcę- Małgorzatę Lasek.

Co dziś jest wartością w życiu młodych ludzi? Jakie cele stawiają sobie w relacjach              z innymi osobami ? Co znaczy być dobrym człowiekiem? Na te i inne pytania odpowiadali wychowankowie bursy, starając się określić, jakie znaczenie mają dziś zachowania empatyczne wobec siebie i co pozytywnego przynoszą we wzajemnych relacjach. Dyskutowali oni nad zachowaniami człowieka, które mogą skutkować kształtowaniem pozytywnego obrazu samych siebie wśród rówieśników. Rozważali również, czy dobro rozumiane przez jednego człowieka jest dobrem dla drugiego.

Wychowankowie przekonali się, że nie jest łatwo dokonywać dobrych wyborów, gdy kierujemy się własnymi emocjami i nie słuchamy, czego potrzebują od nas ludzie. Zrozumieli także, iż bez empatii wobec innych trudno jest im pomagać we właściwy sposób.

Lekcja „ Porozmawiajmy o wartościach” była kolejną z cyklu zajęć mających na celu przeciwdziałania niedostosowaniu społecznemu młodzieży.

Brak możliwości komentowania.