Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

Komputery i Internet oprócz tego, co w nich dobre i pożyteczne, niosą ze sobą niestety również różne niebezpieczeństwa, w tym także możliwość uzależnienia. Rozwija się ono powoli i niezauważalnie, zaniedbując dotychczasowe zainteresowania i obowiązki użytkownika.

Pierwsze objawy najczęściej spostrzega najbliższa rodzina, choć początkowo często mylnie interpretuje je jako pozytywne i nadmierne zainteresowanie informatyką.
Utrwaleniu tego nawyku sprzyja znikoma świadomość niebezpieczeństwa. Wśród internautów przeważa młodzież, dla której komputer stał się podstawowym narzędziem pracy, nauki i rozrywki – często z przewagą tej ostatniej. Trudno określić, jaka jest liczba osób uzależnionych lub zagrożonych uzależnieniem. W dobie aktualnej pandemii COVID-19, gdy dzieci i młodzież, a nierzadko i dorośli, zmuszeni są do nauki czy pracy zdalne, jeszcze bardziej wzrasta możliwość uzależnienia się od komputera i Internetu, niezależnie od wieku.

W roku 2021 Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzimy 9 lutego . Przez cały tydzień wychowawcy bursy będą starali się zwrócić szczególną uwagę swoim podopiecznym na bezpieczeństwo w sieci. Wychowawczyni Magdalena Wolańska wraz z uczniem przygotowała już gazetkę ścienną na ten temat.

O tym, jak ważne jest cyberbezpieczeństwo, przeczytacie w poniższych artykułach :

Cyberbezpieczeństwo – kompendium wiedzy o bezpieczeństwie w internecie | Poradnik Orange

Na czym polega bezpieczeństwo informacji w internecie? | Poradnik Orange

Dzień bezpiecznego internetu. 20 największych zagrożeń internetowych | Wirusy, hasła, hakerzy – galeria zagrożeń (komputerswiat.pl)

Informacje zebrała Magdalena Wolańska.

Brak możliwości komentowania.