Łyk profilaktyki czyli co musisz wiedzieć o alkoholu?

Alkohol towarzyszy człowiekowi przy okazji większości imprez towarzyskich i uroczystości rodzinnych. Samo jego spożywanie nie jest na ogół niczym niebezpiecznym. Ryzyko pojawia się wtedy, gdy po etanol sięga się coraz częściej i w coraz młodszym wieku. Badania i statystyki przerażają – wiek inicjacji alkoholowej z roku na rok obniża się. Po alkohol nie sięgają już dwunasto- i trzynastolatki, ale nawet dzieci poniżej dziesiątego roku życia! Czy alkoholizm wśród młodzieży staje się więc plagą naszych czasów? Czy młodzi ludzie zdają sobie sprawę z powagi sytuacji i wiedzą, jak alkohol wpływa na ich organizm? Warto się tego dowiedzieć, zanim podejmie się decyzję o jego spożyciu.

www.youtube.com/watch?v=8l4AxQu1VOYb

Młodzi ludzie piją alkohol z różnych powodów – uważają, że pomaga im w pozbyciu się stresu i pozwala im zapomnieć o kłopotach w domu, szkole lub o niepełnionej miłości. Inni nastolatkowie piją dla „dobrej zabawy”, bo sprawia im to przyjemność. Czasami robią po prostu na złość rodzicom lub nauczycielom. Uważają, że pijąc alkohol zyskują uznanie a zarazem akceptację, w oczach swoich rówieśników. Ale czy tak jest? Prawda jest taka, że w uzależnienie alkoholowe częściej wpadają osoby słabsze psychicznie, które nie potrafią sobie poradzić z trudnościami życiowymi.

Na stronie http://www.niebotak.pl/ znajdziecie wszystkie informacje, które powinniście wiedzieć o alkoholu. Ta strona jest dla Was i o Was!

Wychowawczyni Magdalena Wolańska poleca również wszystkim młodym ludziom obejrzenie poniższych krótkich filmików. Może podziałają one na wyobraźnię i ustrzegą przed nieszczęściem niektórych z Was:

  1. www.youtube.com/watch?v=rcipu4JLS4o
  1. https://stylzycia.polki.pl/choroby,skutki-picia-alkoholu-10-czestych-skutkow-naduzywania-etanolu-video,2766,wideo.html
  2. www.parenting.pl/intensywne-spozywanie-alkoholu-w-mlodych-latach-powoduje-zmiany-w-mozgu-nastolatkow
  3. https://www.poradnikzdrowie.pl/psychologia/zdrowie-psychiczne/alkoholizm-wsrod-dzieci-przyczyny-objawy-leczenie-aa-81Uh-RRRK-M5dt.html

Brak możliwości komentowania.